Tchnij nowe życie w swoje patioTwoje patio może być miejscem relaksu, spędzania czasu na świeżym powietrzu i celebrowania pór roku. Istnieje wiele sposobów, aby tchnąć nowe życie w patio i stworzyć idealną przestrzeń do przyjmowania przyjaciół i rodziny. Nadszedł czas, aby pozbyć się starych zardzewiałych przedmiotów i odnowić stare, zmęczone krzesła ogrodowe, aby stworzyć nową przestrzeń w którym Twoi przyjaciele będą mogli spędzać z Tobą czas. Jeśli masz ochotę na nowy początek i nowy wystrój przestrzeni na świeżym powietrzu, ten artykuł jest dla Ciebie. Zebraliśmy kilka najlepszych pomysłów na dekorację tarasu, które możesz zastosować, aby tchnąć nowe życie w swój ogród. Wybór idealnego projektu dla Twojej przestrzeni nie jest łatwym zadaniem, ale przy odrobinie planowania i kreatywności Twój ogród może wyglądać równie pięknie, jak hotelowe lobby. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przekształcić przestrzeń zewnętrzną w oazę, w której Twoi przyjaciele będą uwielbiać spędzać z Tobą czas.

Po pierwsze, zaplanuj

Planowanie jest kluczem do każdego udanego projektu. Przed rozpoczęciem zakupów materiałów zaplanuj swój projekt, przestrzeń i budżet, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze. Zacznij od naszkicowania przestrzeni. Pomoże to z wizualizować przestrzeń i podjąć decyzję co do motywu przewodniego i palety kolorów, które chcesz włączyć do swojego projektu. Następnie musisz określić, gdzie chciałbyś umieścić meble, a także jakie meble chciałbyś włączyć. Jeśli planujesz organizować duże spotkania, zaleca się, aby mieć wystarczająco duży stół, aby pomieścić gości. Najlepszym wyborem mebli na zewnątz , będą meble z technorattanu. Materiał użyty do produkcji tych mebli jest odporny na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne, dzięki czemu są one trwałe. Są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Krzesła i sofy wchodzące w skład zestawu mają wygodne siedziska, dzięki czemu można przyjemnie spędzać wieczory w ogrodzie z rodziną i przyjaciółmi. Do zestawu dołączony jest stół jadalny, co sprawia, że jest to idealne miejsce do organizowania przyjęć i spotkań.

Wprowadź rośliny i kolor

W zależności od przestrzeni i upodobań można kupić rośliny do aranżacji krajobrazu lub zamówić ich dostawę w lokalnej szkółce. Duże rośliny o ugruntowanej pozycji mogą być bardzo drogie, jeśli zdecydujesz się na ich zakup przez Internet, dlatego warto rozważyć tę opcję, jeśli nie mieszczą się one w Twoim budżecie. Niektóre rośliny można wybrać z palety roślin tropikalnych i są one idealne dla ciepłego klimatu. Na przykład bambus jest doskonałym rozwiązaniem dla ciepłego klimatu, ponieważ jest rośliną odporną i nie wymaga dużych nakładów na utrzymanie. Można też wybrać inne rośliny tropikalne, takie jak bananowce. Uprawa własnych roślin to także świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli dysponujesz dużą i słoneczną przestrzenią. Rośliny z rodziny florowatych doskonale nadają się do uprawy na zewnątrz, ponieważ nie są bardzo wymagające, dzięki czemu łatwo utrzymać je w zdrowiu. Jeśli nie wiesz, jakie rodzaje roślin są najlepsze dla Twojej przestrzeni i środowiska, zawsze możesz skontaktować się z lokalną szkółką, aby uzyskać rekomendacje.

 

Autor