Jak udekorować patio na wiosnę: proste wskazówki, jak uzyskać jasny, radosny wyglądKiedy wreszcie nadszedł czas, aby otworzyć drzwi i powitać ciepłe powiewy wiatru, zróbmy to tak, aby lato było bajeczne. Po spędzeniu niezliczonych godzin na analizowaniu tajników projektowania domów stwierdziliśmy, że najlepszym sposobem na to jest zaprojektowanie własnej przestrzeni na zewnątrz.

Zastosuj oświetlenie LED

Pewnie już o tym wiesz, ale będziemy to powtarzać, aż wszyscy to zrozumieją! Przejście na oświetlenie LED przyniosło ogromne korzyści nie tylko dla oszczędności pieniędzy, ale także dla środowiska. Zamiast zużywać do 80% więcej energii, oświetlenie LED zużywa do 80% mniej energii niż jego żarowe odpowiedniki. W zależności od wybranego typu żarówki mogą one działać od 30 do 50 razy dłużej, co oznacza, że energia jest wytwarzana tylko wtedy, gdy jest potrzebna, a nie wtedy, gdy jest na nią zapotrzebowanie. Idealne patio jest zachęcające, a zapraszać nie znaczy zagracać. Zamiast polegać na ozdobach, które mają nadać charakter przestrzeni, możesz stworzyć zachęcającą przestrzeń za pomocą oświetlenia, subtelnych technorattanowych mebli i strategicznie rozmieszczonych miejsc do siedzenia. Projektując przestrzeń, pamiętaj o swoich gościach. Co jest dla Ciebie ważniejsze: możliwość siedzenia i rozmawiania z przyjaciółmi czy możliwość wypoczynku? Jeśli to pierwsze, warto rozważyć dodanie kilku krzeseł do przestrzeni.

Niech będzie lekko i przestronnie

Jeśli kiedykolwiek postawiłeś stopę na zatłoczonym, dusznym patio, wiesz, jakie to może być irytujące. Doskonały układ może zadecydować o losach tarasu. Dzięki efektywnemu rozplanowaniu będziesz mógł cieszyć się przestrzenią, nie napotykając na każdym kroku na ścian. Idealny układ może zawierać stół jadalny i krzesła, kilka foteli wypoczynkowych, stolik kawowy i dwa kominki. Jednym z najprostszych sposobów na uczynienie przestrzeni jasną i przestronną jest światło i meble w jaśniejszej palecie kolorów. W tym przykładzie białe meble uzupełniono meblami w neutralnych odcieniach i jasnymi dodatkami, co daje elegancki, lekki efekt. Aby goście czuli się mile widziani, a nie przytłoczeni, utrzymaj meble i wyposażenie w jaśniejszej palecie kolorów. Oczywiście to, jaki stół wybierzesz, zależy od ilości gości. Jeśli organizujesz małe przyjęcie, możesz wybrać mniejszy stół i dostawić do niego dwa krzesła, aby osoby siedzące mogły wygodnie oprzeć stopy na podłodze. Nie ma lepszego sposobu na wprowadzenie do wnętrza atmosfery panującej na zewnątrz niż lampion! Ten jest idealny, ponieważ może służyć również jako lampka nocna.

 

Autor